TL

Tefsirül Müyesser, Kuranı Kerim Meal Tefsiri, 2 Cilt Takım

81,00TL 180,00TL

Açıklama

Ehl-i sünnet alimleri Kur'an-ı Kerim'i, sünneti, şeriatı ve diğer konuları açıklarken Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in belirlediği ve beyan ettiği ölçülere göre ve Selef-i Salihînin yöntemi üzere izah etmişler, bunun için (tefsir alimleri) tefsirler yazmışlardın Günümüzde herkes tefsir okuyamadığı için özel ve özet bir tefsirin yazılması gerekmektedir. Mealden daha geniş, yani biraz daha fazla açıklaması olan bir tefsir...Adeta açıklamalı bir meal... Guraba Yayınları tarafından tercüme ettirilip yayımlanan ve yayımlamaktan da şeref duyduğu bu eser/tefsir, büyük bir alimler topluluğu tarafından ehl-i sünnetin yazmış olduğu muteber bütün tefsirler büyük bir titizlikle okunarak, onların çizgisinde özetlenerek meydana getirilmiştir. Biz bu tefsiri, benzeri özet tefsirlerin arasından seçerken birkaç noktaya dikkat ettik:

 • Bu özet tefsir, güvenilir ve sağlamdır.

 • Güvendiğimiz ve ilmine inandığımız âlimlerden oluşan bir heyet tarafından, ehl-i sünnet çizgisindeki tefsirlerin özü alınarak özetlenmiştir.

 • Saygın ve konusunda uzman olan alimlerin gözetiminde hazırlanmış, büyük bir alimler topluluğu tarafından da gözden geçirilmiştir.

 • Ehl-i sünnetin ve dört imamın çizgisinde sahih anlamı kısaca vermektedir.


 • Yazar Bilgisi: Prof. Dr. Abdullah b. Abdulmuhsin et-Türki Başkanlığında bir İlmi Heyet
  (Tanıtım Bülteninden)  Sayfa Sayısı: 1238

  Baskı Yılı: 2016


  Dili: Arapça/Türkçe